Rüsselsheim.  Elegancki samochód do miasta w atrakcyjnej stylistyce pojazdu sportowo-użytkowego — taki jest nowy Opel Crossland X. Po zaprezentowanych niedawno pierwszych fotografiach nadszedł czas na debiut nowości rynkowej. Firma Opel przygotowała coś bardzo specjalnego z okazji debiutu pierwszego z nowych crossoverów tej marki. Dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, oraz dyrektor ds. marketingu, Tina Müller, zaprezentują fascynująco odmiennego przedstawiciela segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle — użytkowy crossover) w niezwykłej scenerii — na terenie modnego miejsca spotkań „Kraftwerk” w samym sercu Berlina. Prezentacja modelu Crossland X odbędzie się 1 lutego, stanowiąc główną atrakcję wernisażu kalendarza Opla na 2017 rok. W wydarzeniu weźmie udział około 1000 zaproszonych gości, w tym popularni aktorzy i ambasadorzy marki, a także liczni przedstawiciele mediów lifestyle’owych i społecznościowych. Widzowie z całego świata będą mogli zobaczyć, jak dr Neumann i Tina Müller prezentują Crosslanda X podczas transmisji na żywo, która rozpocznie się o godzinie 19:30 czasu środkowoeuropejskiego (CET).

„Dzięki modelowi Mokka X już jesteśmy liderem segmentu SUV‑B. Nowy Crossland X, jako drugi model z symbolem X, wzmocni sukces marki i wzbudzi zainteresowanie wielu nowych klientów. Crossland X, wyznacznik trendów, jest także ważnym elementem naszej wielkiej ofensywy produktowej, która nabierze jeszcze większego tempa za sprawą spodziewanej już wkrótce kolejnej rynkowej nowości, czyli modelu Grandland X” — powiedział dr Karl-Thomas Neumann.

„Nasz nowy crossover jest elegancki, wszechstronny i znakomicie skomunikowany. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu z dwukolorowym nadwoziem, licznym innowacjom, takim jak całodobowy osobisty opiekun OnStar czy panoramiczna kamera cofania 180 stopni, Crossland X nie poddaje się ograniczeniom. Reprezentuje wysoką jakość życia i z pewnością odniesie wielki sukces, zwłaszcza wśród nas, kobiet” — powiedziała Tina Müller.

Ekstrawaganckie miejsce premiery modelu jest równie niezwykłe, jak sam Crossland X. „Kraftwerk” (Köpenicker Straße 70, 10179 Berlin) autentycznie reprezentuje przemysłową historię Berlina, a surowy miejski urok tego modnego miejsca ma w sobie coś eXtra. Wernisaż kalendarza Opla rozpocznie się o godzinie 18:30 CET, a nieco ponad godzinę później odbędzie się pierwszy publiczny pokaz nowego Opla Crossland X. Podobnie jak niezwykła lokalizacja, Crossland X również oferuje to szczególne „coś”. Odważne wzornictwo i zalety pojazdu sportowo-użytkowego doskonale harmonizują z miejskim stylem życia: zwartym wymiarom zewnętrznym towarzyszy przestronne wnętrze i pojemny bagażnik. Kierowca i pasażerowie siedzą zatem wyżej, co przekłada się na bardzo dobrą widoczność. Ponadto Crossland X jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania przejęte z klasy premium, takie jak reflektory LED z układem adaptacyjnym (AFL), wyświetlacz projekcyjny head-up, panoramiczną kamerę cofania obejmującą pełne 180 stopni, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych oraz system wykrywania senności kierowcy. Nowość rynkowa jest również dostępna z typowym dla Opla znakomitym zestawem opcji łączności, obejmującym, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto.

Zerknijcie na jeszcze kilka zdjęć.

Jak Wam się podoba, nowy, mały crossover Opla?
Czy jest na niego miejsce, obok już produkowanej i tak podobnej Mokki X?

Dajcie znać w Waszych komentarzach.

Źródło: www.opel.pl