Znamy już wszystkie szczegóły dotyczące nowej skody Yeti… wróć! KAROQ.
Tak, nazwa jest nowa, bo to nie ewolucja poprzedniego modelu ale całkiem nowe auto! Oczywiście nie zaskakuje, spodziewaliśmy się tego, że będzie to taki Kodiaq w pigułce. Mniejszy, lżejszy, tańszy?
Dla większości klientów zerkających w kierunku Skody, będzie to model idealny. Znakomity kompromis między dużym Kodiaqiem a „zwykłą” Octavią. Dzisiaj może tylko najważniejszych szczegółach nowego modelu bo na testy na pewno przyjdzie czas pod koniec roku – auto wchodzi do sprzedaży w Polsce w ostatnim kwartale 2017r.

Co już wiemy?

5 silników do wyboru.

Benzynowe x2

  • Benzynowy 1.0 TSI: 115 KM i 175 Nm
  • Benzynowy 1.5 TSI: 150 KM i 250 Nm

Diesle x3

  • Diesel 1.6 TDI: 115 KM i 250 Nm
  • Diesel 2.0 TD: 150 KM i 340 Nm
  • Diesel 2.0 TDI: 190 KM i 400 Nm

Trochę może to dziwić. Podobno Europa jest w odwrocie do diesli. A już zwłaszcza do tych z grupy VW. Rzeczywistość może być jednak inna. Zwłaszcza w Polsce, która jeszcze ciągle dieslem stoi.
Na uwagę zasługuje nowy 1.5TSI który zdaje się, że będzie hitem sprzedaży ale z drugiej strony dziwi brak mocnej benzyny, choćby 1.8 lub 2.0 TSI. Możliwe, że wejdą do sprzedaży w kolejnych miesiącach produkcji wraz z kolejnymi wersjami specjalnymi Karoqa – na początku zapewne musimy się obejść wyłącznie Active, Ambition i Style.

Konkurencja?

Zerknijmy na wymiary auta.
Długość to 4,38m a rozstaw osi 2,64m. Bagażnik 521L (oczywiście dzięki tylnej kanapie Simly Clever, można łatwo tą przestrzeń powiększyć). Coś Wam to przypomina? 2cm dłuższy od Seata Ateca i 10cm krótszy od VW Tiguana. Skoda znalazła się dokładnie tam gdzie powinna. Jak zwykle pomiędzy Seatem i VW. To chyba ulubiona przestrzeń Polaków w segmencie Crossoverów i wygląda na to, że jeśli ceny zostaną skalkulowane rozsądnie, to sukces murowany!

Nowy system multimedialny, elektroniczne zegary dostępne do tej pory wyłącznie u VW…
Dobrym podsumowaniem będzie kilka zdań od być może przyszłego klienta:
„Ogromne możliwości aranżacji wnętrza, cała gama silników, komplet asystentów kierowcy, duży bagażnik, dsg7, 4X4, i-cocpit…trudno powiedzieć czego brakuje. Ateca jest bardzo ładna, a ta Skoda jest niemal identyczna. Za to będzie bardziej praktyczna, lepiej wyposażona i tańsza. A do tego zamontują w niej nowy 1,5 TSI. Dla mnie wystarczy. Cena będzie kluczowa, jeśli będzie niższa od Seata – będzie szedł jak świeże bułeczki”

A teraz zerknijcie jeszcze na kilka zdjęć.

Ale jak wymawia się tą nową nazwę? I skąd ona się wzięła?
Na samym dole znajdziecie zabawny film o pochodzeniu nazwy KAROQ!